CZYSTY DOM BEZ CHEMII


Wiele z Was na pewno dobrze zna wspaniałe właściwości sody oczyszczonej czy octu wykorzystywanych do czyszczenia rożnych powierzchni. Nie zaskoczę nikogo, informacją że to jeden z najtańszych sposobów na czysty dom. Jednak w dzisiejszym wpisie to nie cena gra główną rolę. 

W momencie gdy przeszłam na ,,naturalną stronę mocy'' same kosmetyki przestały mi wystarczać. Coraz częściej ciekawią mnie inne dziedziny. Dlaczego bycie naturalnym, eko, bio (zwał jak zwał) stało się tak popularne i modne. Czy pogłębianie swojej wiedzy sprawi, że będę bardziej świadomym konsumentem, a co więcej przekonam się, że wcale nie muszę mieć pełnego koszyka produktów by np. wysprzątać swoje cztery kąty. Otóż, jestem dopiero na samym początku mojej naturalnej przygody i dzisiaj chcę podzielić się z Wami moimi sposobami na czystość bez chemii.Jednym z moich ulubionych specyfików jest płyn do czyszczenia niemal wszystkiego : meble, blaty, kuchenka, kabina. To mieszanka wody, octu i dowolnego olejku eterycznego, który neutralizuje zapachy i czyści nawet silne zabrudzenia. Pojemniki z dozownikiem są łatwo dostępne można kupić je np. w pepco lub wykorzystać opakowania po innych środkach czystości. Bardzo sobie cenię ład i porządek, ale sprzątając nie chce narażać siebie czy ludzi którzy ze mną mieszkają na silne detergenty czy inne związki chemiczne. Sami na pewno wiecie jak duszący i ostry zapach mają niektóre z nich. 

Na rynku można też, sięgnąć po ekologiczne produkty, które zawierają dobry skład, są biodegradowalne oraz nie szkodzą środowisku. Jeżeli, nie mamy czasu na przygotowanie własnych mieszanek możemy wybrać tą alternatywę. Jednym z moich ulubionych czyścików jest płyn uniwersalny Cleaneco.


Ciekawa jestem jakie jest Wasze podejście do tego tematu ? Osobiście, jeżeli zdecydowałam się na naturalne kosmetyki, zwracam uwagę na to co jem, to kolejne etapy i dziedziny życia są konieczne. Pomyślmy, co dałoby stosowanie naturalnego kremu, gdy żywiłabym się głównie colą i chipsami ? Jak wyglądałaby moja skora ? Dlatego też, powoli do celu staram się zmieniać codzienne wybory na świadome oraz lepsze dla mnie i otoczenia.
Do napisania - A.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza